Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN

Felix Felicis, czyli Płynne Szczęście, było kluczowym elementem czterech wydarzeń, jakie miały miejsce na szóstym roku edukacji Harry'ego Pottera w Hogwarcie. Wybraniec zdobył go od profesora Slughorna w nagrodę za najlepiej sporządzony na pierwszych zajęciach eliksir. W czasie szkolnego meczu Quidditcha, Harry przekonał Rona, że podał mu Płynne Szczęście, choć w rzeczywistości wcale tak nie było – na zasadzie efektu placebo Wesleyowi udało się osiągnąć spektakularny sukces w grze. Oprócz tego Felix Felicis odegrało również ważną rolę w tropieniu horkruksów – to dzięki niemu Potter zdobył od Slughorna brakujące wspomnienie na temat Toma Riddle'a.

Ponadto przyjaciele Wybrańca wypili Płynne Szczęście, gdy na teren szkoły wdarli się Śmierciożercy. Choć historia fabularna eliksiru w "Harrym Potterze i Księciu Półkrwi" J.K. Rowling jest dosyć krótka, to był on dla bohaterów przydatny niejednokrotnie w kluczowych momentach.

W naszym sklepie można nabyć gadżet z serii Harry Potter, nawiązujący do tego legendarnego i słynnego eliksiru – szklaną buteleczkę, którą zdobi dumny napis "Felix Felicis", wyprodukowaną przez The Noble Collection. Jest ona umieszczona w gablotce, co umożliwia efektowną ekspozycję posiadanego przedmiotu we wnętrzu swojego mieszkania lub domu, jako element dekoracyjny. Dodatkowo do buteleczki dołączony jest łańcuszek o długości 52 centymetrów, dzięki czemu można ją sobie zawiesić na szyi i nosić, prezentując zorientowanym w temacie swoje zamiłowanie do przygód Harry'ego Pottera. Taki prezent może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem, jeśli mamy w gronie swoich bliskich fana serii.


Gadżet w szczegółach:

  • Naszyjnik eliksir Felix Felicis
  • Produkt oryginalny na oficjalnej licencji
  • Producent: The Noble Collection
  • Do naszyjnika z elksirem dodany jest ekspozytor
  • Długość naszyjnika: 52 cm
  • Elisir wykonany ze szkła i metalowych elementów
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...