Wczytuję dane...
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Koszt Dostawy
Oferujemy atrakcyjne koszty szybkiej wysyłki, już od 12 zł. Szczegółowe koszty wysyłki zależnie od przewoźnika  sprawdź tutaj
Czas realizacji
Świadczymy szybką wysyłkę z naszego magazynu
Metody płatności
Oferujemy dogodne formy płatności, od tradycyjnego przelewu, poprzez płatności elektroniczne (PayU), BLIK, przesyłki płatne przy odbiorze (pobraniowe) oraz możliwość płatności gotówką podczas odbioru osobistego. Szczegóły tutaj.
Dlaczego my?
Jesteśmy polską firmą z wieloletnią współpracą z polskimi i zagranicznymi dystrybutorami i producentami, przez co możemy zaoferować niezwykle konkurencyjne ceny. Przesyłki pakujemy "pancernie" a jednocześnie, staram się wykorzystywać do tego materiały wtórne, co nie wpływa na jakość pakowania i bezpieczeństwo przesyłki, a pozwala zmniejszyć nie tylko ślad węglowy ale i wykorzystanie tworzyw sztucznych i biodegradowalnych.

Star Trek to klasyczny przykład opery kosmicznej, która zadebiutowała w amerykańskiej telewizji w latach 60. i szybko zyskała sławę na całym świecie. Kultowy serial s-f na przestrzeni lat doczekał się prequeli, sequeli oraz remake’ów – jedne cieplej inne nieco chłodnej przyjmowane przez widzów, ale każdy kolejny tytuł niewątpliwie wzbudza żywe zainteresowanie.

Kosmiczne szachy 3D z USS Enterprise

Futurystyczne szachy pojawiały się wielokrotnie w uniwersum Star Trek. Wkrótce fani mogli się przyzwyczaić do widoku Spocka grającego z kapitanem Kirkiem lub komputerem. Szachy 3D sprawiają wrażenie kosmicznie skomplikowanych, a wszystko przez specyficzną budowę planszy. Jednak to tylko pozory.

Przedstawiamy replikę trójwymiarowych szachów od Noble Collection. Całość składa się z siedmiu wykonanych z akrylu plansz o różnej wielkości (cztery z polami 2x2 i trzy z polami 4x4), połączonych metalowym stelażem. Ogólne wymiary wynoszą ok. 35 cm wysokości oraz 16 cm szerokości. W zestawie znajdują się również 32 figury i piony o średniej wysokości ok. 3,5 cm, które zapakowane zostały w eleganckie czarne pudełko z logo Star Trek. Szachy prezentują się wyjątkowo imponująco i są idealne do eksponowania na półce lub stoliku oraz oczywiście do grania.

Jak grać w szachy 3D?

Trójwymiarowe szachy nie są tak skomplikowane, jak by się mogło wydawać i gra zbliżona jest do tradycyjnej, jednak należy pamiętać o kilku zasadach:

  • plansze 2x2 są ruchome i mogą być przesuwane przez graczy (tylko gdy pola są puste lub znajduje się na nich własny pionek);
  • pionki i figury poruszane są jak w tradycyjnych szachach (wskazówka: dla ułatwienia początkowe partie warto rozgrywać, patrząc z góry);
  • figury królowej i króla umieszcza się na zewnętrznych polach ruchomych plansz;
  • pionki i figury można poruszać na płaszczyźnie każdej planszy z osobna oraz zmieniać poziomy.
Gadżet w szczegółach:
  • wysokość: ok. 360 mm
  • szerokość: ok. 160 mm
  • wysokość bierek: ok. 35 mm
  • materiał wykonanie: akryl, metal
  • producent: Noble Collection
Polecamy